Sklárna v Novém Boru a Čertovy varhany

Už jste někdy viděli, jak se ručně vyrábí sklo? Během exkurze do Nového Boru Vám to předvedou tamní zruční skláři a od průvodce se dozvíte o výrobě skla i spoustu dalších zajímavostí. Na závěr výletu se podíváte i na Čertovy varhany – jedinečný vulkanický útvar a místo natáčení pohádky Pyšná princezna.

Sklárna v Novém Boru se zabývá ruční výrobou foukaného skla a navazuje tak na dlouholetou tradici českého sklářství. Patří k nejvýznamnějším sklárnám s ruční výrobou v Čechách a své výrobky vyváží do celého světa. Během exkurze si žáci mohou prohlédnout sklářské hutě a uvidí, jak se sklo fouká. Celou exkurzí provází žáky průvodce, který jim zajímavým způsobem vysvětlí, co všechno s výrobou sklářských výrobků souvisí a jak vypadá celý proces. 

Po prohlédnutí sklárny v Novém Boru se pojedeme podívat také na zajímavý přírodní útvar nazývaný Čertovy varhany, který se nachází nedaleko Nového boru. Je to jedinečný čedičový útvar, který je krásnou ukázkou vulkanické činnosti. Skála se nazývá také Kamenné varhany a je známá i z natáčení pohádky Pyšná princezna.

Cena výletu:   340Kč / 1 žák

Cena obsahuje:  dopravu autobusem, vstup a výklad, doprovod našeho pracovníka, DPH.

  • Doprovod v počtu 2-3 osoby (na jeden autobus) je zdarma
  • Délka výletu: cca 6-7 hod
  • Cenu můžeme garantovat při minimálním počtu 40 platících účastníků na jeden autobus
  • Maximální počet osob v jednom autobuse včetně doprovodu je 49.