Český Šternberk

Zveme Vás na Český Šternberk - gotický hrad situovaný uprostřed malebné přírody. Hrad byl vystavěn na strmé skále a nabízí tak krásné výhledy na řeku Sázavu. Zajímavostí je, že pan Šternberk na hradě dodnes sám bydlí.

Český Šternberk je jedním z nejlépe zachovaných hradů v Čechách. Nabízíme Vám k výběru dva typy prohlídek:

1.      Standardní prohlídka - Během standardní prohlídky navštívíte patnáct bohatě zařízených místností. Projdete se velkolepým rytířským sálem, kaplí sv. Šebestiána, knihovnou s několika tisíci svazky, komnatami zařízenými v nejrůznějších stylech i loveckým salonem. Vše je doprovázeno zajímavým výkladem, který je vždy přizpůsoben věku žáků. Prohlídka trvá cca 50 minut.

2.      Speciální prohlídka - Speciální prohlídka je zaměřena na různé umělecké slohy. Přestože Šternberk je hrad gotický, jednotlivé místnosti v interiéru jsou zařízeny od renesančního slohu přes baroko až po empire. Žáci se tak přímo seznámí s typickými prvky dobových stylů a naučí se je lépe rozpoznávat. Přibližná doba prohlídky je cca 50 minut.

Od jara do podzimu je exkurze zpestřena ukázkou tradičního českého sokolnictví, které bylo nedávno zařazeno na seznam UNESCO, výkladem a ukázkou dravých ptáků. Délka programu je cca 45 minut. Výklad je opět přizpůsoben věku dětí. V případě, že by sokolník nebyl ve vybraném termínu k dispozici, můžeme Vám místo něj nabídnout vstup do věže hladomorny, odkud je krásný výhled na okolní krajinu.

Cena výletu:    320,-  Kč / 1 žák

(Cena obsahuje dopravu autobusem, vstup a výklad na hradě, sokolníka nebo hladomornu, pojištění CK, doprovod našeho pracovníka a DPH)

  • Pedagogický doprovod v počtu 3 osoby (na jeden autobus) je zdarma. 
  • Délka výletu: cca 5-6 hodin podle dopravní situace na silnici.
  • Cenu můžeme garantovat při minimálním počtu 40 studentů na jeden autobus.
  • Maximální počet osob v jednom autobuse včetně pedagogů je 49.
  • Minimální věk účastníků akce: není limitován

Cena je kalkulována pro dopravu z Prahy a uvedený počet žáků (studentů). Pokud jste mimopražská škola nebo máte menší počet účastníků, kontaktujte nás a my Vám rádi vytvoříme kalkulaci na míru.

V případě zájmu je také možnost dodatečně zajistit oběd ve stylové restauraci na blízkém koňském statku. Ochutnáte vyhlášenou místní kuchyni a z krásné terasy restaurace se za pěkného počasí můžete kochat výhledem na okolní přírodu a na výběhy s pasoucími se lipicány, které zde chovají.

V případě volby varianty s obědem na koňském statku se cena navyšuje o 90,- Kč/1 žák.

 


Fotogalerie: Český Šternberk

Tato fotogalerie je prázdná.