Dobrovická muzea a výukový program „Pěstování a růst rostlin a jejich využití člověkem“

Dobrovická muzea - Dobrovice - cukrovar

Pojeďte s námi do Dobrovických muzeí s expozicí cukrovarnictví a řepařství, kde je pro žáky 2. - 4. třídy  připraven interaktivní výukový program zaměřený na okopaniny, konkrétně cukrovou řepu s názvem „ Pěstování a růst rostlin a jejich využití člověkem“.

Žáci se během prohlídky seznámí s tím, co je půda a jak se zpracovává, jak vypadá pole a jaké práce je na něm třeba udělat před setím, během pěstování a při sklizni. Při prohlídce si mohou zblízka prohlédnout, jak cukrová řepa na jaře roste a na podzim dozrává, jak vypadá kořen řepy a co bulva obsahuje.

Uvidí také, jaké se používá nářadí a stroje na poli. V rámci programu se žáci dozví, jak se v cukrovaru z řepy cukrovky získává cukr a jaký význam má cukr pro lidské tělo. Celá exkurze propojuje několik školních předmětů od přírodovědy až po český jazyk.

Dobrovická muzea se nachází v krásném prostředí bývalého hospodářského dvora, sousedí s cukrovarem a nabízí velice zajímavé expozice a příjemné zázemí. Exkurze je vhodná celoročně, ideálně ale v září a v 2. pololetí (leden - červen) a za každého počasí. Protože program ale probíhá částečně v nevytápěných prostorách, je třeba tuto skutečnost brát při chladnějším počasí na vědomí a podle toho se obléknout.

Doba trvání prohlídky je cca 2 hodiny s možností přestávky. Máme vyzkoušeno, že díky zajímavému obsahu a poutavému výkladu se průvodcům v Dobrovici daří udržet pozornost žáků po celou dobu programu. Vše probíhá hravou zábavnou formou pod vedením zkušeného průvodce. Děti doprovází kostýmovaná slečna Kostka Cukrová.

 Po ukončení výukového programu se můžeme společně vypravit na vyhlídkovou věž na náměstí v Dobrovici a podívat se na cukrovar a malebné městečko z ptačí perspektivy. Za pozornost stojí také originál krásného kazetového stropu v místní obřadní síni, který tam byl přestěhován z bývalého dobrovického zámku

 Cena výletu:         310 Kč / 1 žák

(Cena obsahuje organizaci výletu, dopravu autobusem, vstup a výklad, doprovod našeho delegáta a DPH)

  • Pedagogický doprovod v počtu 3 osoby(na 1 autobus) je zdarma.
  • Délka výletu: cca 5-6 hod podle dopravní situace na silnici.
  • Cenu můžeme garantovat při minimálním počtu 40 studentů na jeden autobus.
  • Maximální počet osob v jednom autobuse včetně pedagogů je 49. 
  • Určeno: pro 2. - 4. třídy ZŠ

 

Cena je kalkulována pro dopravu z Prahy a uvedený počet žáků (studentů). Pokud jste mimopražská škola nebo máte menší počet účastníků, kontaktujte nás a my Vám rádi vytvoříme kalkulaci na míru.

 


Fotogalerie: Dobrovická muzea - pěstování a růst rostlin hrou

/album/fotogalerie-cukrovar-pestovani-a-rust-rostlin-hrou2/a347-jpg/

—————

/album/fotogalerie-cukrovar-pestovani-a-rust-rostlin-hrou2/a378-jpg/

—————

/album/fotogalerie-cukrovar-pestovani-a-rust-rostlin-hrou2/a381-jpg1/

—————

/album/fotogalerie-cukrovar-pestovani-a-rust-rostlin-hrou2/a391-jpg/

—————

/album/fotogalerie-cukrovar-pestovani-a-rust-rostlin-hrou2/a394-jpg/

——————————