Drážďany netradičně

Pojeďte s námi na výlet do Drážďan -  hlavního města Saska. Drážďany jsou díky svému bohatství uměleckých pokladů a monumentálních staveb nazývány také „Labskou Florencií“. Školy jezdí do Drážďan již celé roky, aby navštívily se studenty expozici Zwingeru a věhlasnou Rafaelovu Sixtinskou Madonu. My jsme Vám připravili program v Drážďanech netradičně tak, abychom ho přizpůsobili skutečným zájmům studentů a aby si s námi čas v tomto krásném městě užili.  Podíváme se do slavného kostela Frauenkirche a muzea dopravy Verkehrsmuseum, kde je k vidění také jedna z největších modelových železnic v Evropě. Taktéž si prohlédneme krásné centrum Drážďan, Starým Městem nás provede profesionální průvodce v českém jazyce. 

       

„Frauenkirche“ – protestantský kostel v centru Drážďan na náměstí Neumarkt, který po bombardování v roce 1945 vyhořel a zřítil se. Tato nádherná barokní stavba vstala v roce 2004 jako fénix z popela. Do zrekonstruovaného kostela byla za pomoci občanů Drážďan zakomponována téměř polovina původních součástí. Návštěvníkům se kromě nádherných maleb, soch a barokních prvků uvnitř kostela nabízí také jedinečný výhled na celé Drážďany a jejich okolí, z rozhledny umístěné ve výšce 67 metrů nad zemí. Výstup do rozhledny kostela je unikátní, nejsou zde schody , ale pohybujete se po spirále podél kupole kostela s fantastickým výhledem do chrámové lodi a chrámových lavic. Už pouze pro tento velmi zvláštní zážitek stojí za to interiér chrámu navštívit..

 

                                   

Chcete se na chvíli vrátit do starých časů, kdy byla doprava zabezpečována starými kočáry a později lokomotivami? Shlédnout staré auto v, eterány a nechat se jimi okouzlit? Pak je návštěva „Verkehrsmuseum“ určena přímo pro Vás. Dopravní muzeum je skutečnou lahůdkou pro všechny milovníky historických dopravních prostředků. Velkým lákadlem je bezpochyby nejstarší dochovaná německá parní lokomotiva „Muldenthal“ z roku 1861, či  novinka dopravního muzea – expozice Lodní plavba, v níž se návštěvníci mohou podívat do trupu lodi z období největších zámořských objevů v 15.století

 

Cena výletu:   690,- Kč / 1 student

Cena obsahuje:

  • Dopravu moderním autobusem, vybaveným bezpečnostními pásy a DVD-přehrávače
  • Doprovod našeho pracovníka
  • Pedagogický doprovod v počtu 2-3 osoby na jeden autobus zdarma
  • Pojištění léčebných výloh pro cestu do zahraničí
  • Délka výletu: jednodenní
  • Minimální počet 42 studentů na jeden autobus.
  • Maximální počet osob v jednom autobuse včetně doprovodu je 49.

Cena neobsahuje: 

  • vstupy do Frauenkirche a Verkehrsmuseum ve výši 3 EUR/studenta (hradí se samostatně)

Jsme pojištěná CK proti úpadku. Pojistku máme uzavřenou u pojišťovny Europäische Reiseversicherung AG. 

 


Fotogalerie: Drážďany netradičně

Tato fotogalerie je prázdná.