Návštěva provozu cukrovaru v Dobrovici - sezónní nabídka říjen - prosinec

Cukrovar Dobrovice - Dobrovická muzea

Vydejte se s námi proniknout do tajů výroby v cukrovaru v době jeho provozu a uvidíte na vlastní oči, jak probíhá výrobní proces.

Exkurze se koná v Dobrovickém cukrovaru a lihovaru, který je největším v České republice a cukr se zde vyrábí nepřetržitě již 180 let. Výklad je přizpůsoben věku dětí, je tedy vhodný pro všechny věkové skupiny.

Součástí exkurze je také návštěva I. a II. okruhu Dobrovických muzeí s expozicemi cukrovarnictví, lihovarnictví a řepařství. Zde se žáci mohou seznámit s vývojem výroby cukru - jednoho z nejvýznamnějších potravinářských oborů u nás - který se proslavil po celém světě.

Za pozornost stojí i krásně zrekonstruovaný areál hospodářského dvora v Dobrovici. Dvůr je mimořádně architektonicky hodnotný s převážně renesanční, barokní a klasicistní dispozicí. Je jednou z nejvýznamnějších památek svého druhu na území středních Čech.

 

Rozsah exkurze je 90 min prohlídka cukrovaru a 90 min návštěva muzea.  Polovina dětí bude vždy na prohlídce cukrovaru a druhá polovina v muzeu. Obě části programu jsou s výkladem zkušeného průvodce, součástí prohlídky muzea je také zhlédnutí filmu o výrobě cukru a lihu v Dobrovici v délce 20 min.

Uprostřed programu je možná přestávka na svačinu, muzeum nabízí dětem příjemné zázemí. K dispozici jsou rovněž nápojové automaty a možnost nákupu suvenýrů. 

Tuto exkurzi lze uskutečnit pouze v období od 26. září do prosince. Vzhledem k velkému zájmu a omezenému množství termínů doporučujeme exkurzi objednat včas, nejlépe začátkem září.

Cena výletu:          360,- Kč/ 1 žák

(Cena obsahuje organizaci výletu, dopravu autobusem, prohlídku a výklad v cukrovaru, vstup do Dobrovických muzeí, doprovod našeho pracovníka a DPH)

  • Pedagogický doprovod v počtu 2-3 osoby (na 1 autobus) je zdarma.
  • Délka výletu: cca  6-7 hod podle dopravní situace na silnici.
  • Cenu můžeme garantovat při minimálním počtu 42 studentů na jeden autobus.
  • Maximální počet osob v jednom autobuse včetně pedagogů je 49.
  • Minimální věk účastníků akce není omezen.

Cena je kalkulována pro dopravu z Prahy a uvedený počet žáků (studentů). Pokud jste mimopražská škola nebo máte menší počet účastníků, kontaktujte nás a my Vám rádi vytvoříme kalkulaci na míru.


Fotogalerie: Provoz cukrovaru a Dobrovická muzea - sezónní nabídka

Tato fotogalerie je prázdná.