Dobrovická muzea a výukový program "Měření s různou přesností" 

Dobrovická muzea - Dobrovice - cukrovar

Navštivte s námi Dobrovická muzea, kde je pro žáky 6. - 8. třídy připraven interaktivní výukový program. Žáci si v praxi vyzkoušejí využití různých fyzikálních veličin a jejich výpočty. Program s názvem „Měření s různou přesností“ volně navazuje na téma pohádky O veliké řepě aneb co všechno musel dědeček vědět, než řepu na pole zasil a potom když ji sklízel.

Žáci se postupně seznámí s výrobními procesy v cukrovaru, s historií vývoje měření (staré míry a vznik metrické soustavy) a s využitím fyzikálních veličin a jejich výpočtů v cukrovarnické a řepařské praxi. Zaměřuje se především na délkové a plošné míry, na jejich převody a měření hmotnosti. Vše je prováděno hravou zábavnou formou pod vedením zkušeného průvodce. Program je sestaven tak, aby se všichni žáci mohli zapojit. Studenti řeší ve skupinkách různé soutěžní úkoly, vyzkouší si měření délky s různou přesností, procvičí fyzikální výpočty a převádění jednotek. Zároveň poznají, jak probíhá zpracování cukrové řepy na cukr. Celá exkurze propojuje několik školních předmětů od fyziky, matematiku, přes zeměpis až po český jazyk.
 

Dobrovická muzea se nachází v krásném prostředí bývalého hospodářského dvora, sousedí s cukrovarem a nabízí velice zajímavé expozice a příjemné zázemí. Exkurze je vhodná celoročně a za každého počasí, ideálně ale v září a v 2. pololetí (leden - červen). Protože program ale probíhá částečně venku a v nevytápěných prostorách, je třeba tuto skutečnost brát při chladnějším nebo deštivém počasí na vědomí a podle toho se obléknout.

Doba trvání prohlídky je cca 2 hodiny s možností přestávky. Máme vyzkoušeno, že díky zajímavému obsahu a poutavému výkladu se průvodcům v Dobrovici daří udržet pozornost žáků po celou dobu programu. 
Po ukončení výukového programu můžeme společně vypravit na vyhlídkovou věž na náměstí v Dobrovici a podívat se na cukrovar a malebné městečko z ptačí perspektivy. Za pozornost stojí také originál krásného kazetového stropu v místní obřadní síni, který tam byl přestěhován z bývalého dobrovického zámku.

 

Cena výletu:         310 Kč / 1 žák

(Cena obsahuje organizaci výletu, dopravu autobusem, vstup a výklad, doprovod našeho delegáta a DPH)

  • Pedagogický doprovod v počtu 3 osoby(na 1 autobus) je zdarma.
  • Délka výletu: cca 5-6 hod podle dopravní situace na silnici.
  • Cenu můžeme garantovat při minimálním počtu 40 studentů na jeden autobus.
  • Maximální počet osob v jednom autobuse včetně pedagogů je 49.
  • Určeno: pro 6. - 8. třídy ZŠ

Cena je kalkulována pro dopravu z Prahy a uvedený počet žáků (studentů). Pokud jste mimopražská škola nebo máte menší počet účastníků, kontaktujte nás a my Vám rádi vytvoříme kalkulaci na míru.


Fotogalerie: Dobrovická muzea - měření s různou přesností hrou

Tato fotogalerie je prázdná.