Živý Betlém - kreativní třídní novoročenka

Exkurze je určena pro žáky 6.-8. tříd ZŠ a studenty středních škol
 
K Vánocům patří neodmyslitelně Betlém. Kdo však zná všechny postavy včetně jejich příběhů? Během této exkurze se žáci dozví nejen spoustu zajímavostí o postavách z Betlému, ale také si jejich role sami vyzkouší. Jako památku na jedinečný zážitek získají fotografii vlastního vytvořeného živého Betlému ve formě novoročního blahopřání PF.
 

Na začátku dne si studenti vylosují kartičku se jménem jedné postavy z Betléma. Poté obdrží popis své postavy a její příběh. Každý si  vyrobí vlastní kostým z obdrženého materiálu. K tomuto účelu žáci dostanou látky, barevné papíry, líčidla a spoustu dalších doplňků a rekvizit. Nakonec si celá třída zahraje na živý Betlém. Studenti se rozestaví mezi rekvizity a pod vedením zkušeného lektora předvedou scénu z Betlému. Scéna bude vyfotografována a po absolvování exkurze Vám zašleme fotografii třídy jako blahopřání PF. Blahopřání je krásnou památkou a připomínkou zajímavé akce, kterou třída v Turnově zažije.

Pracovní workshop probíhá v nově postaveném Kamenářském domku v Turnově, který byl otevřen teprve na podzim 2010 v areálu muzea Českého ráje. Objekt je kopií domu z 19. Století, který stál do dubna 1973 na rohu dnešního Havlíčkova náměstí. Dům vyzařuje nádhernou atmosféru a krásně voní dřevem. Sám o sobě stojí za návštěvu. Replika domku funguje jako „živý“ dům, který nabízí ukázku historických řemesel – zlatnictví a šperkařství. V domku jsou umístěny také různé výstavy a pro děti tam probíhají časově omezené tematické dílny.

Vzhledem k velikosti skupiny rozdělíme žáky na polovinu. První polovina bude pracovat na živém Betlému a druhá část žáků absolvuje prohlídku výstavy Betlémů v Muzeu Českého ráje. Poté se žáci vystřídají. Výstupem z exkurze budou tedy dvě živá PF-ka. Exkurze je tedy vhodná i pro dvě třídy, protože si každá z nich odveze vllastní „živé PF“.

Expozice Muzea Českého ráje - rozhodně si nenechte ujít Klenotnici, která byla otevřena teprve loni. Jsou zde vystaveny nejkrásnější šperky, které vytvořili studenti místní SUPŠ se svými pedagogy za doby Rakouska-Uherska a za první republiky. Některé z místních exponátů dokonce získaly prestižní ocenění na světové výstavě v Paříži v letech 1925 a 1937. Návštěva klenotnice z časových důvodů není součástí této exkurze pro žáky.Zatímco budou studenti tvořit v kreativní dílně, doporučujeme prohlídku klenotnice doprovázejícím pedagogům.

Cena výletu:    330 Kč / 1 žák

(Cena obsahuje dopravu autobusem, vstupy, kreativní dílnu s lektorem, pojištění CK, doprovod našeho pracovníka a DPH).

  • Pedagogický doprovod v počtu 3 osoby (na jeden autobus) je zdarma.
  • Délka výletu: cca 5-6 hod.
  • Cenu můžeme garantovat při minimálním počtu 40 studentů na jeden autobus.
  • Maximální počet osob v jednom autobuse včetně pedagogů je 49.
  • Minimální věk účastníků: 6. třída ZŠ
  • Cena je kalkulována pro dopravu z Prahy. Pokud jste mimopražská škola, napište nám a my Vám připravíme kalkulaci dle Vaší lokality.

Dle dohody Vám můžeme exkurzi přizpůsobit Vašim potřebám.


Fotogalerie: Živý Betlém PF

Tato fotogalerie je prázdná.