Vánoce v hornickém domku a jízda důlním vláčkem

Nabízíme tematickou předvánoční návštěvu hornického muzea v Příbrami.

Exkurze sestává ze dvou částí, naladí děti na předvánoční čas a seznámí je s tradicemi a obyčeji našich předků. Děti na závěr dostanou malý dárek – malou hračku od naší CK.

 

1. Vánoce v hornickém domku – vánočně vyzdobený hornický domek z 19. Století, kde děti uvidí ukázky zvyků a obyčejů tradičních výrob z Příbramska – ukázky prací řemeslníků. Budou si sami moci vyzkoušet např. malování figurek nebo lití olova.

K vidění můžou být ukázky práce řezbářů betlémů, pečení dekorativního perníku s vánočními motivy, tvoření ze slaného a vizovického těsta, výroba a zdobení vánočních ozdob, lití olova, paličkování, příprava vánočních pokrmů (výroba "chlebáčků") a hudební vystoupení s vánočními motivy. Účinkující se v domku podle dnů střídají, při Vaší návštěvě můžete vidět některé z nich. V každé místnosti je k vidění jiný obyčej.

 

2. Jízda důlním vláčkem vánočně vyzdobenou Prokopskou štolou, prohlídka historického podzemí, seznámení s vánočními tradicemi a zvyky horníků, vánoční nadílka dětem u nejhlubší jámy březohorského rudního revíru.

 

Cena výletu:     320,- Kč / 1 žák

(Cena obsahuje dopravu autobusem, vstup a výklad, pojištění CK, doprovod našeho pracovníka a DPH, malou hračku jako vánoční nadílku)

 

Pedagogický doprovod v počtu 3 osoby je zdarma.

  • Délka výletu: cca 4 hod podle dopravní situace na silnici.
  • Cenu můžeme garantovat při minimálním počtu 40 dětí na jeden autobus.
  • Maximální počet osob v jednom autobuse včetně pedagogů je 49.
  • Minimální věk účastníků akce: 6 let