Zdobíme si stromeček - Vánoce v Turnově

...aneb vyrobte si vlastní vánoční čokoládovou figurku

Kamenářský domek - Muzeum Českého ráje

 

Pojeďte s námi v prosinci na vánoční výlet do Turnova. Zúčastněte se s dětmi vánoční kreativní dílny a vyrobte si vlastní vánoční čokoládovou figurku a ozdobu na stromeček. Zažijete tak v předvánočním čase něco zcela nového, co tu ještě nebylo . Děti si odvezou jedinečný zážitek a dva vlastnoruční výtvory k tomu.

Celý název této dílny je „Čokoládová a zvykoslovná dílna aneb zdobíme si stromeček“. Děti si během výletu vytvoří dva výrobky. Pod vedením zkušeného lektora si nejdříve odlijí čokoládovou figurku a poté si vyzkouší výrobu tradiční staročeské vánoční ozdoby. Druhá skupinka mezitím bude vytvářet staročeské vánoční ozdoby ze sušeného ovoce a nejrůznějších plodů a produktů z naší přírody. Důraz je přitom kladen na to, aby se využilo vše, co měli naši předkové tehdy k dispozici. Až budou mít děti hotovo, vymění se a budou pracovat na druhém výrobku.

 

Speciální akce na dny 8. a 9.12.! V Kamenářském domku bude umělec, který se zabývá výrobou dřevěných hraček a který dětem názorně ukáže, jak se hračky vytváří. Děti si pak mohou jednu hračku ozdobit, namalovat a odnést domů. Pokud Vás tato možnost zaujme, můžete absolvovat tuto akci místo výroby čokoládové figurky.

 

Pracovní workshop probíhá v nově postaveném Kamenářském domku v Turnově, který byl otevřen teprve na podzim 2010 v areálu muzea Českého ráje. Objekt je kopií domu z 19. Století, který stál do dubna 1973 na rohu dnešního Havlíčkova náměstí. Dům vyzařuje nádhernou atmosféru a krásně voní dřevem. Sám o sobě stojí za návštěvu. Replika domku funguje jako „živý“ dům, který nabízí ukázku historických řemesel – zlatnictví a šperkařství. V domku jsou umístěny také různé výstavy a pro děti tam probíhají časově omezené tematické dílny. Dílny trvají cca 1,5 hod. Děti jsou vedeny zkušeným lektorem a hotový výrobek si mohou odnést.

Po návštěvě kreativní dílny si můžeme společně prohlédnout výstavu vánočních Betlémů  v Muzeu Českého ráje.

Expozice Muzea Českého ráje - rozhodně si nenechte ujít Klenotnici, která byla otevřena teprve loni. Jsou zde vystaveny nejkrásnější šperky, které vytvořili studenti místní SUPŠ se svými pedagogy za doby Rakouska-Uherska a za první republiky. Některé z místních exponátů dokonce získaly prestižní ocenění na světové výstavě v Paříži v letech 1925 a 1937. Návštěva klenotnice z časových důvodů není součástí této exkurze pro žáky.Zatímco budou studenti tvořit v kreativní dílně, doporučujeme prohlídku klenotnice doprovázejícím pedagogům.

Cena výletu:         330 Kč / 1 žák

(Cena obsahuje dopravu autobusem, vstupy, kreativní dílnu s lektorem, pojištění CK, doprovod našeho pracovníka a DPH).

  • Pedagogický doprovod v počtu 3 osoby (na jeden autobus) je zdarma.
  • Délka výletu: cca 5-6 hod.
  • Cenu můžeme garantovat při minimálním počtu 40 studentů na jeden autobus.
  • Maximální počet osob v jednom autobuse včetně pedagogů je 49.
  • Minimální věk účastníků: není omezen
  • Cena je kalkulována pro dopravu z Prahy. Pokud jste mimopražská škola, napište nám a my Vám připravíme kalkulaci dle Vaší lokality.

Dle dohody Vám můžeme exkurzi přizpůsobit Vašim potřebám.


Fotogalerie: Vánoční čokoládové figurky v Turnově

Tato fotogalerie je prázdná.