Český Šternberk

Zveme Vás s Vašimi dětičkami na krásný výlet na Český Šternberk - gotický hrad situovaný uprostřed malebné přírody. Hrad byl vystavěn na strmé skále a nabízí tak krásné výhledy na řeku Sázavu. Zajímavostí je, že pan Šternberk na hradě dodnes sám bydlí.

Český Šternberk je jedním z nejlépe zachovaných hradů v Čechách.

Pro školkové děti je vhodná klasická prohlídka hradu, samozřejmě se zajímavým  výkladem citlivě přizpůsobeným věku dětiček.

Během prohlídky společně navštívíme patnáct bohatě zařízených místností. Projdeme se velkolepým rytířským sálem, kaplí sv. Šebestiána, knihovnou s několika tisíci svazky, komnatami zařízenými v nejrůznějších stylech i loveckým salonem.  Prohlídka trvá cca 50 minut.

Od jara do podzimu je exkurze zpestřena ukázkou tradičního českého sokolnictví, které bylo nedávno zařazeno na seznam UNESCO, výkladem a ukázkou dravých ptáků. Délka programu je cca 45 minut. Výklad je opět přizpůsoben věku dětí. (Pro návštěvy od druhé poloviny září musíme vždy ověřit, zda sokolník bude přítomen)

Na závěr se společně můžeme vypravit prozkoumat nejbližší okolí hradu, kde se nachází hladomorna. Pro velmi příkré schody však výstup na věž hladorny s dětmi nedoporučujeme. Nahoru se však mohou vypravit alespoň učitelé, z věže je krásný výhled na okolní krajinu.

Cena výletu:    320,-  Kč / 1 dítě

(Cena obsahuje dopravu autobusem, vstup a výklad na hradě, sokolníka, pojištění CK, doprovod našeho pracovníka a DPH)

V případě, že by sokolník již ukončil svoji sezónu na hradě nebo nebyl z časových důvodů požadován, cena exkurze se sníží  o 10 Kč / 1 dítě.

  • Pedagogický doprovod v počtu 3 osoby (na jeden autobus) je zdarma. 
  • Délka výletu: cca 4-5 hodin podle dopravní situace na silnici.
  • Cenu můžeme garantovat při minimálním počtu 40 dětí na jeden autobus.
  • Maximální počet osob v jednom autobuse včetně pedagogů je 49.
  • Minimální věk účastníků akce: není limitován

Cena je kalkulována pro dopravu z Prahy a uvedený počet dětí. Pokud jste mimopražská škola nebo máte menší počet účastníků, kontaktujte nás a my Vám rádi vytvoříme kalkulaci na míru.

V případě zájmu je také možnost  zajistit oběd ve stylové restauraci na blízkém koňském statku. Ochutnáte vyhlášenou místní kuchyni a z krásné terasy restaurace se za pěkného počasí můžete kochat výhledem na okolní přírodu a na výběhy s pasoucími se lipicány, které zde chovají. Pokud byste měli zájem o exkurzi s obědem, zašleme Vám kalkulaci této varianty.