Předvánoční atmosféra v Ladových Hrusicích

Vypravte se s námi do Hrusic nasát vánoční atmosféru. Děti se už během podzimu těší na Ježíška a výlet do Hrusic jim to čekání příjemně zkrátí. Výlet je vhodný již pro období Mikuláše a Adventu.

Pokud někdo dokázal vystihnout pravé české Vánoce, byl to Josef Lada. Na jeho obrázcích si děti mohou prohlédnout typické české vánoční zvyky a tradice, zasněženou zimní krajinu, sáňkující děti a mnoho dalšího. Vše je navíc doprovázeno zajímavým výkladem od průvodkyň převlečených za rozpustilé čertice. Čertice dětem osvěží vánoční tradice, budou se jich ptát, jaká znají mikulášská a vánoční říkadla a některá si společně natrénují. Na Ladových obrázcích si ukáží české vánoční zvyklosti. V Hrusicích to s dětmi velmi pěkně umí a děti si odnesou spoustu pěkných zážitků. Výklad je vždy pečlivě přizpůsoben dané věkové kategorii dětí.

Program probíhá v Památníku Josefa Lady, kde se děti dozví i zajímavosti o životě tohoto malíře, jeho spisovatelské tvorbě a životě a díle jeho dcery Aleny.

Na závěr prohlídky si děti mohou v muzeu zakoupit suvenýry.

Pohádková naučná stezka Pohádkové Hrusice

Pokud nám to počasí umožní, projdeme také Pohádkovou naučnou stezku ve vesnici. Stezka je pohádkovým místopisem obce, kde v minulosti „žili“ bubáci a hastrmani a mluvící zvířátka. Jedná se o procházku vesnicí k místům, kde stával domek Josefa Lady, kde bydlel kozel Bobeš a k Jedličkově louži, kde se v zimě děti klouzaly a Mikeš poprvé promluvil. Časová náročnost je do 30 min.

Cena výletu:   240,- Kč

Cena obsahuje dopravu autobusem, vstup a výklad, doprovod našeho pracovníka a DPH.

Pedagogický doprovod v počtu 3 osoby (na jeden autobus) je zdarma.

  • Délka výletu: cca  4 hod podle dopravní situace na silnici.
  • Cenu můžeme garantovat při minimálním počtu 40 žáků na jeden autobus.
  • Maximální počet osob v jednom autobuse včetně pedagogů je 49.
  • Minimální věk účastníků akce: 4 roky
  • Cena je kalkulována pro odjezdy z Prahy. Pokud jste mimopražská škola, cenu Vám vytvoříme na míru.