Výlety Sicílie

  • nabídka a ceny jsou pouze orientační - aktuální nabídka výletů k dispozici na místě pobytu
    u delegáta

 

Castellammare del Golfo – v jarních termínech polodenní výlet v ceně

V rámci výletu zdarma se podíváme k jednomu z nejhezčích zálivů na Sicílii a do stejnojmenného starobylého městečka – Castellammare del Golfo.

Nechte se unést průzračným mořem a velkou písečnou pláží Guidaloca. Městečko má kolem 15 tisíc obyvatel a spadá do provincie Trapani. Kromě přírodních krás jsou zde k vidění kulturní i historické památky jako Kostel Madonny del Rosario vystaven Normany v roce 1100. Lokalita je také známá svými minerálními sirnatými a sulfatickými léčebnými prameny.

 

“Na skok do starověku” Segesta a Selinunte – celodenní výlet

Během výletu navštívíme jeden z nejhezčích chrámů na ostrově, který nadchne dokonalým a harmonickým vzhledem a jedinečným umístěním.

Segesta se zvedá uprostřed krásné venkovské krajiny v okouzlující osamělosti. Prohlédneme si i další součást tohoto historického komplexu – starověké řecké divadlo, které skvěle zapadá do okolní přírody.

Chrám pravděpodobně vznikl v letech 426 – 416 př.n.l., ale nebyl dokončen. Nedochovala se žádná starověká písemnost odhalující jeho skutečný příběh, a tak se může každý z návštěvníků Segesty pokusit poodhalit její tajemství, které celému komplexu přidává ještě více na své tajemné přitažlivosti.

Po prohlídce se přesuneme do Selinunte, kde si prohlédneme velkolepé pozůstatky starořeckého města založeného roku 628 př.n.l. dórskými osadníky. Z dlouhodobých konfliktů s Kartágem a Segestou bylo město několikrát pobořeno a definitivně zničeno Kartaginci v roce 250 př.n.l. Selinunte je jednou z nejdůležitějších archeologických lokalit na Sicílii, nachází se zde jeden z největších řeckých chrámů vůbec.

CENA: 50 EUR

 

Palermo a Monreale  (celodenní výlet)

Celodenní výlet začíná v hlavním městě Sicílie – Palermu, kde se „po stopách místních mafiánů“ vydáme na prohlídku centra s nádhernou katedrálou na náměstí Piazza Catedrale. Základní kámen tohoto svatostánku byl položen za Normanů v roce 1185, ale v dalších staletích prošla stavba rukama mnoha dalších stavitelů.

V samém srdci tohoto města si dále projdeme kouzelné palermské uličky a místní početné obchůdky.

Po prohlídce města navštívíme katedrálu v Monreale, jednu z největších dochovaných památek normanské architektury na světě.Monreale představuje jednu z nejskvostnějších katedrál Evropy, její stavba a zvláště její mozaiky představují vrcholný poklad Sicílie.

 CENA: 45 EUR

 

Majestátní sopka Etna a Taormina – celodenní výlet

Fakultativní celodenní výlet na sopku Etnu – známý symbol Sicílie. Etna je nejvyšší činná sopka v Evropě. V rámci výletu se podíváme také do městečka Taormina, o kterém se říká, že je jedno z nejkouzelnějších a nejromantičtějších míst na světě.

Výlet začíná již v brzkých ranních hodinách odjezdem od hotelu. Výchozím bodem k prohlídce Etny bude Rifugio Giovanni Sapienza (1923 m.n.m.), odkud lze podniknout příjemnou procházku ve směru ke kráterům, nebo individuálně vyjet do výšky 2608 m.n.m., odkud lze při dobrém počasí pokračovat ve výstupu až do výšky cca 2920 m.n.m. V odpoledních hodinách přejedeme do Taormíny, kde nás čeká individuální prohlídka. Do hotelu se navrátíme v nočních hodinách. Program je odvislý od počasí a zdatnosti klientů.

CENA: 75 EUR

 

Trapani a Erice (celodenní výlet)

Naše cesta povede nejdříve do hlavního města a důležitého přístavu stejnojmenné provincie – do Trapani.

Trapani bylo založeno starověkými Elimy a původní antické jméno města bylo Drépanon, což je řecký výraz pro srp.

Projdeme si historické centrum města a poté společně vyjedeme do Erice - malebného městečka založeného na bájné hoře Eryx již za dob řecké kolonizace ostrova. Během cesty a prohlídky Erice se nám naskytnou jedny z nejkrásnějších výhledů na pobřeží a město, které jsou na Sicílii k vidění. Erice se proslavilo chrámem Venuše, který v antické době přežil všechny vládce města, až ho v 11. století nechal srovnat se zemí normanský dobyvatel Roger I. a na jeho místě vystavěl hrad, který je možné vidět dodnes.

 CENA: 45 EUR       

 

“Na návštěvu k mafiánům” - Corleone a okolí (polodenní výlet)

Během výletu se podíváme do zdánlivě klidného městečka Corleone ležícího asi 40 kilometrů od Palerma.

Město je doslova líhní zločinců, a možná proto tak vábí turisty. Právě zde se narodil Toto Riina, nejvyšší šéf sicilské mafie. K moci se dostal zhruba před dvaceti lety, když v krvavém boji zlikvidoval všechny mafiánské kmotry. Riina je v současné době ve vězení, italské policii se ho podařilo zatknout v roce 1993. Corleonským rodákem je i Bernardo Provenzano, který byl před svým zatčením před necelými třemi lety nejhledanějším mužem Itálie, a samozřejmě slavný Kmotr – Don Vito Corleone. V Corleone se nachází také muzeum Anti-mafie, do kterého se budou návštěvníci moci podívat.

CENA: 50 EUR

 

Přírodní rezervace Zingaro - celodenní výlet

Krásná rezervace Zingaro má rozlohu 1650 ha a její skalnaté vápencové pobřeží z období druhohor má délku 7 kilometrů.

Jsou zde k vidění pozoruhodné krasové plošiny a tyrkysově modré moře, klidné pláže, palmy a bujná středomořská vegetace s množstvím chráněných rostlin. Výlet je ideální pro milovníky pěší turistiky a koupání na přírodních plážích. Rezervaci lze projít po čtyřech různých trasách, které se liší svou délkou i náročností.

Nejkratší je dlouhá 6 kilometrů a cesta po ní trvá přibližně 3 hodiny. Ta nejdelší měří 14 kilometrů. Během cesty se lze vykoupat v průzračném moři obklopeném fantastickou přírodou.

CENA: 30 EUR