Pobyty pro seniory 55+ Mar Menor 

Mar Menor jsou přírodní lázně mezi dvěma moři, které jsou ideálním místem k relaxaci.

Rekreační středisko La Manga se nachází v autonomní oblasti Murcia asi 80 km jižně od Alicante na dlouhém, úzkém písčitém pásu, který odděluje Středozemní moře a Mar Menor, doslova „Menší moře“. La Manga získala jméno díky svému tvaru, la manga ve španělštině znamená „rukáv“.

Laguna Mar  Menor o rozloze 170 km²  je známá pro své léčebné účinky, které spočívají především ve zvýšené koncentraci minerálů a solí ve vodě. Už jen pouhý pobyt u moře je zdraví prospěšný, ale pobyt u Mar Menor na sobě poznáte velmi rychle. O léčebných účincích vody a bahna z Mar Menor se vědělo od pradávna a dokonce se tvrdí, že jsou srovnatelné s Mrtvým mořem v Izraeli. Ne nadarmo je Mar Menor nazýván španělským “Mrtvým mořem”.

Léčebné účinky vody z Mar Menor spočívají ve zvýšené koncentraci minerálů a solí (42,2 – 46,7 %, např. kyslík (4,5 – 6,5 ml/l), vápníku, hořčíku, sodíku, jodu a fluoru. Moře je tu velice mělké a voda si zde udržuje stálou teplotu.Bylo dokázáno, že termální koupele v tomto druhu slané vody mají osmotický vliv na vnitřní tkáně lidského těla a zvyšují činnost krevního oběhu. Odstraňují jedovaté látky z kožních tkání a uvolňují svaly, což je velice dobré pro ty, kteří trpí revmatismem, artrózou, záněty, nervovými chorobami a všemi druhy nemocí spojených s pohybovým ústrojím.

Léčivé bahno z laguny je známé svými léčebnými účinky. Při rozborech bahna z Mar Menor prováděných na univerzitě v Murcii bylo zjištěno vysoké procento obsahu vápníku, hořčíku, sodíku, fluóru, chlóru a síry. Hodnota Ph je mezi 7,12 a 8,45. Bahno nanášené na kůži pomáhá pří léčbě kožních chorob, lupénky, vyrážek i akné. Má totiž schopnost rychlého vstřebávání, neutralizace kyselosti a stimulace účinků. To vše je podstatné pro hojení ran a zlomenin. Lehce nanesená vrstva bahna absorbuje všechny jedy z povrchu kůže. Všech výše zmíněných účinků bahna se využívá i k léčení revmatismu, artózy, pohybového ústrojí a alergií.

Zájezd zahrnuje:

  • leteckou dopravu tam a zpět včetně všech poplatků a občerstvení na palubě
  • transfery z letiště do hotelu a zpět
  • 7 nocí ve doulůžkovém pokoji ve 4* hotelu
  • polopenze včetně vody a vína
  • služby česky mluvícího delegáta na hotelu

Podívejte se na nabídku výletů na Mar Menor:

Výlety Mar Menor


Fotogalerie: Mar Menor pobyty pro seniory 55+

Tato fotogalerie je prázdná.