Výlety Menorca

 

  • nabídka a ceny jsou pouze orientační - aktuální nabídka výletů k dispozici na místě pobytu
    u delegáta

 

„Pláže Menorcy“ – (v jarních termínech výlet zdarma)

Během výletu navštívíme ty nejkrásnější pláže ostrova. Podíváme se do Cala Galdana, nádherné zátoky na jihovýchodě ostrova, která je největším turistickým lákadlem. Tato zátoka je známá svým tvarem půlměsíce a jemným, bílým pískem. Dále budeme pokračovat k pláži Son Bou, která se nachází v části Alanoir. Se svou délkou 4 kilometrů je Son Bou nejdelší pláží ostrova.

V rámci výletu navštívíme také město Alanoir, které je považováno za kolébku sýra Menorcan, nejznámější místí speciality. Dále je město důležitým ekonomickým střediskem a centrem cestovního ruchu.

                               

 

Výlet lodí přes přírodní přístav Mahón

Žádný turista by si neměl nechat ujít tento zážitek v podobě výletu lodí přes přístav Mahón, který se nachází na východě ostrova. S délkou 5 km, šířkou 1,5 km a hloubkou 38 metrů je to druhý největší přirozený přístav na světě. Díky své strategické poloze uprostřed Středozemního moře byl po dlouhou dobu předmětem sporu a válek.

Během cesty bude podávána Pomada – typický nápoj ostrova z ginu a citronové šťávy.

Na konci plavby budeme pokračovat v exkurzi a prohlédneme si přírodní rezervaci S´Albufera d´es Grau. Tato mokřada v sobě skrývá ohromné přírodní a biologické bohatství, je domovem mnoha druhů ptáků a skvělým místem pro pořízení krásných panoramatických fotografií.

Cena: 34,20 Euro, Polodenní výlet

                               

 

„Fornells, rybářský ráj“

Během výletu se podíváme do krásné vesnice Formells, která se nachází na severním pobřeží ostrova. První domy ve Fornells byly postaveny již na začátku 17. Století. Dnes je místo prosperující rybářskou oblastí a skutečným přírodním pokladem severního pobřeží. Známý je zde výlov humrů, ze kterých se vaří typický pokrm „Caldereta de Langosta“, což v překladu znamená „Humrový guláš“.  Právě zde, v typické restauraci v přístavu, budeme mít možnost si toto jídlo vychutnat.

Prohlédneme si také celý přístav s malebnými uličkami a speciálními plavidly pro výlov humrů.  Ze všech turistických oblastí Menorcy je právě Fornells nejčistší a nejtradičnější oblastí ostrova.

Na konec výletu navštívíme pláž Calu Tirant, která je po celé své délce otevřená moři a nabízí tak nádherný výhled.

Cena: 67,50 Euro (oběd v ceně), Polodenní výlet

                               

 

Monte Toro a Cova

Výlet začíná návštěvou nejvyššího bodu ostrova Monte Toro, 350 m vysoké rozhledny, odkud lze vidět celý obvod ostrova. Je zde také pomník vojáků padlých ve válce v Africe, který byl slavnostně otevřen v roce 1927 a svatyně s obrazem „Mare de Deu del Toro“ – patronem Menorcy. Na nádvoří svatyně se nachází bronzová socha zobrazující Menorčany odcházející do Severní Ameriky v 17. Století. Místo je cílem zbožných poutí a předmětem hluboké oddanosti.

Po prohlídce rozhledny a okolí budeme pokračovat ve výletě směrem na jih, kde navštívíme jednu z nejpozoruhodnějších jeskyní ostrova – Covu d´den Xoroi.

Byly zde nalezeny prehistorické nádoby a další důkazy o pobytu primitivních kmenů.

Před návratem do hotelu navštívíme některou z mnoha prehistorických památek na ostrově, jako jsou starobylé megalitické hroby – pohřební komory z kamenných desek sloužící k pohřbívání malých osad.

Cena: 33,10 Euro, Polodenní výlet

                                   

 

Jezdecká show

Během show uvidíte spojení jezdeckého umění společně s kouzly a magií. Jezdecká show „Somni“ přináší inovativní vizuální efekty, hudbu, tanec i akrobacii na jevišti přinášející komplexní zážitek nejen pro milovníky koní ale i pro rodiny s dětmi a páry.

Název show – „Somni“ znamená v překladu „sen“ a po dobu celého představení je vyprávěn příběh o snech dítěte toužícího po koni, jakožto po společníkovi v dobrodružství. Celé představení je dechberoucí přehlídka umění plná emocí a silného příběhu.

Cena: 31 Euro, Večerní výlet

                                   

 

Mahón a okolí – celodenní výlet

V rámci výletu navštívíme současné hlavní město ostrova – Mahón. Projdeme se místními uličkami a prohlédneme si hlavní monumenty města, jako je „Plaza de Espaňa“, gotický kostel Santa María s vysokou zvonicí, nebo radnici Plaza del Carmen.

Město doslova láká k procházce uličkami a po Rybím trhu, který dokonale podtrhává místní námořnickou kulturu.

Dále navštívíme pláž Punta Prima, jejíž jemný bílý písek a nádherný panoramatický výhled na Isla Del Aire oslňuje řady turistů.

Další zastávkou bude rybářské městečko Binibeca, které bylo v 80. Letech obvyklým cílem hippie komunity, jejíž zástupci se zde cítili jako doma. Díky místním bílým domům a krásným ulicím se zde budete cítit jako v pohádce.

Nezapomeňte si sebou vzít fotoaparáty!

Cena: 49,50 Euro, Celodenní výlet

                                   

 

Isla Virgen – celodenní výlet

Tuto jedinečnou cestu začneme na severním pobřeží, kde bude naší první zastávkou maják v Cabo de Faváritx postaven již v roce 1922.

Krajina Faváritxu mýticky představuje konec světa, a proto byla tato část ostrova klasifikována jako jedna z nejvíce napřirozených krajin Menorcy.

Dále budeme pokračovat do Caballería, další z panenských oblastí ostrova s malým přístavem v pozadí a plážemi Cavallería, Ferragut a Platja Rotja.

Poté se podíváme do koloniálního zámečku Binisues, jehož historie sahá až do počátků 19. Století. Projdeme si zde úchvatné zahrady připomínající Versailles a jeho muzeum místního folkloru.

Ze zahrad se přesuneme přes Calu Morell s malou pláží a sady do prehistorických jeskyní a dále navštívíme vesnici Mercadal, geografické centrum ostrova.

Cena: 49,50 Euro