Výlety Mallorca

 

  • nabídka a ceny jsou pouze orientační - aktuální nabídka výletů k dispozici na místě pobytu 
    u delegáta

 

„Skutečná Mallorca“ (v jarních termínech půldenní výlet zdarma)

Cíl tohoto výletu je hora Randa, která se nachází mezi vesničkami Algaida a Llucmajor. Její výška dosahuje 548 metrů n.m. a z vrcholku tak poskytuje krásné výhledy po okolí. Za pěkného počasí tak můžete spatřit takřka celý ostrov Mallorca. Během výletu navštívíte místní svatyni el Santuario de Nuestra Señora de Cura, ve které se nachází jeskyně, kde několik měsíců pobýval španělský filozof a básník Ramón Llull. Komplex je tvořen kostelem ze 17. století a františkánským klášterem.

                                                          

 

Valldemossa (půldenní výlet) 

Valldemossa je krásné horské městečko plné květinových výzdob, které je návštěvníky oceňováno jako klimatické lázně a výchozí bod pro výlety do místního pohoří. Obdivujte s námi místní zajímavé domy s kachlovými obrazy a četné kvetoucí zahrady. Perlou městečka je kartuziánský klášter, který je magnetem pro turisty, kterých sem každoročně jezdí tisíce. 

Cena 29,90 EUR

                                                       

 

Palma de Mallorca (půldenní výlet)

Při výletu do hlavního města Palma de Mallorca poznáte historii tohoto města. Přímo na přímořské promenádě uvidíme místní katedrálu, která je bezesporu nejhezčí historickou památkou na Baleárských ostrovech. V katedrále, postavené ve 12. -14. století a známé především pod jménem La Seu, se nachází současné dílo malíře a sochaře Miquela Barceló. Procházkou místními úzkými uličkami dojdeme až k radnici, která vyniká svou charakteristickou střechou a průčelím ze 17. století. Po obědě uvidíme hrad Castillo de Bellver, jedinou kruhovou stavbu tohoto druhu ve Španělsku. Od hradu je krásný výhled do přístavu a na celé město, je totiž postaven ve výšce 112 m n.m.

Cena 33,50 EUR

                                                        

 

Sóller (celodenní výlet)

Výlet začíná návštěvou panského sídla z 16. století Son Marroig. Z teras tohoto sídla se Vám naskytne překrásný výhled do okolní krajiny. Pokračovat budeme dále přes vesničku Deià. Pro její klid a jedinečnou krásu si tuto vesničku vybíralo pro svou inspiraci mnoho spisovatelů, básníků a hudebníků. Dále dojedeme až do přístavu Puerto de Sóller , kde budete mít volný čas, abyste si sami vychutnali místní klidnou atmosféru a krásné výhledy na moře a hory, které vesničku obklopují. Místní historickou tramvají se přesuneme do centra městečka, kde je náměstí la Plaza de la Constitución a kostel La Parroquia de San Bartolomé, který je symbolem městečka. Místním vlakem se dostaneme zpět do města Palma de Mallorca. Během této cesty budete moci pozorovat krásnou okolní přírodu s pohořím Sierra de Tramuntana.

Cena 58,20 EUR

                                                       

 

Alcudia a Formentor (celodenní výlet)

Tento výlet je zaměřený na sever ostrova Mallorca. Výlet začíná krátkou zastávkou ve třetím největším městě tohoto ostrova, které nese název Inca. Pokračovat budeme k poloostrovu Formentor, kde z vyhlídky El Mirador de Es Colomer můžete obdivovat krásy okolí. Přiblížíme se dále k pobřeží Formentor, známého nejen díky scéně z díla Agathy Christie. Pokračovat budeme do středověkého města Alcudia, kde stojí za pozornost místní krásné uličky s domy z 16. a 17. století, kostel nebo římský amfiteátr.

Cena 36,10 EUR

                                                       

 

Son Amar (večerní výlet)

Ve staré panské usedlosti z 16. století se koná večerní představení plné hudby, tance a akrobacie. Show „Rock the World“ nám představí mezinárodní tance z Latinské Ameriky, Indie, Irska, Londýna a především ze Španělska. Během představení Vám bude servírována večeře.

Cena 63 EUR

                                                       

 

Dračí jeskyně

V rámci t ohoto celodenního výletu nahlédnete nejprve pod pokličku výrobního procesu umělých perel. Perlas de Majórica je dnes ochrannou známkou a náhrdelníky z perel z dílem ostrovních umělců jsou vyhledávanou okrasou žen na celém světě. Ve vesnici Porto Cristo navštívíte jeskyně Drach (Cuevas del Drach), v jejichž srdci se rozkládá pravděpodobně největší podzemní jezero v Evropě – Martel. Užijete si světelnou show za zvuků vážné hudby, kterou vám bude hrát malý orchestr na plovoucích lodičkách.

Cena 49,30 EUR

                                                       

 

Výlet lodí (celodenní výlet)

Během výletu zažijeme nezapomenutelnou plavbu po Baleárském moři. Na palubě této výletní lodi si vychutnáte krásu krajiny jihozápadního pobřeží Mallorcy. Uchvátí Vás nádherný výhled na moře a palác Marivent, kde tráví letní měsíce španělská královská rodina. Dále budeme pokračovat v cestě podél pobřeží a zakotvíme na pláži, kde pro Vás posádka lodi připraví přímo před Vašima očima paellu, která se bude podávat se Sangrií a sklenicí vína cava.Nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát!

Cena: 46,40 EUR (oběd v ceně)