Výlety

Costa Tropical

 

  • nabídka a ceny jsou pouze orientační - aktuální nabídka výletů k dispozici na místě pobytu
    u delegáta
  • výlet Granada + Alhambra jako jediný možnost zakoupit předem v naší kanceláři
  • speciální nabídka: Výlet Alhambra + Granada v termínu zájezdu 4.10 - 11.10.2013 pouze za 400,- Kč !!! (běžná cena 1600,- Kč)

 

Mijas a Puerto Marina (v jarních termínech výlet zdarma)

Navštivte jednu z nejmalebnějších částí jižního Španělska, městečko s jedinečným výhledem na nejznámější pláže Malagy: Marbellu, Mijas Costu a Fuengirolu. Během slunečných dnů lze odsud spatřit i pobřeží Afriky a Gibraltar.V rámci výletu lze navštívit svatyni Vigen de la Peňa ze 16. století, postavenou na přírodní skále. Dále si projdeme typické uličky, po kterých dorazíme až na hlavní náměstí. V Mijas najdeme také jedinečnou býčí arénu nebo „oslí taxi“, které Vás zaručené pobaví.      

                             

 

Las Alpucharras (celodenní výlet)

Oblast „las Alpujarras“ je jedním z nejkrásnějších míst v provincii Granada. Přes nádherné pobřeží Granady osázené ovocnými stromy a jižními květy pojedeme až do španělského vnitrozemí, kde si prohlédneme místní typické osady s arabským nádechem na samém úpatí pohoří Sierra Nevada. Oblast Las Alpujarras nadchne každého návštěvníka svou krásou a klidem, který zde vládne. V rámci výletu navštívíme také vesnici Lanjaron, která je slavná pro své léčivé minerální vody.Naši prohlídku ukončíme ve vesnici Trevélez, nejvýše položené obci na poloostrově, kde se produkuje nejlepší sušená šunka a ostatní španělské delikatesy. Projděte se s námi po typických uličkách a užijte si místní nádherné výhledy.V ceně je také oběd v typické andaluské restauraci, kde lze ochutnat místní speciality.

Cena: 34 Euro (oběd v ceně)

                             

 

Granada + Alhambra (celodenní výlet)

Návštěva Alhambry v Granadě, nejnavštěvovanější památky Španělska. Tento úchvatný palácový komplex byl nominován jako jeden z nových divů světa. Kromě paláců si projdeme také nádherné zahrady Generalife, místní fontány a pohádkové pergoly. Poté navštívíme centrum tohoto magického města, které je směsí arabských a křesťanských kultur. Poznáme místní hlavní třídy všeho dění, jako jsou Gran Vía, Reyes Católicos, Náměstí Bibrambla, nebo Plaza del Carmen s radnicí. Podíváme se také ke Královské kapli, ve které se nachází hrob katolických monarchů.

Upozornění: Počet vstupenek do komplexu Alhambra je limitován UNESCEM. Doporučujeme si výlet zakoupit předem, pro Vaši stoprocentní jistotu, že budete mít možnost se na toto místo podívat.

                        Výlet si můžete zakoupit přímo u nás v kanceláři za 1600,- Kč (platí pro termíny mimo 4.10. - 11.10.2013).

                             

 

Córdoba (celodenní výlet)

Navštivte město Córdoba s jedinečnou muslimskou svatyní la Mezquita Catedral, která je v perfektním stavu.  Projdeme si centrální halu s více než 750 sloupy a oblouky z několika architektonických epoch, dále se podíváme do Patio de los Narajnos, či k oltáři, posvátnému místu pro motlitby. Poté navštívíme Židovskou synagogu a slavnou židovskou čtvrť v okolí mešity.

Cena: 40 Euro

                              

 

Malaga (celodenní výlet)

Malaga se nachází na pobřeží Středozemního moře. S více jak 800.000 obyvateli je druhým největším městem Andalusie a oblíbeným cílem tisíců turistů, kteří sem každoročně přijíždí obdivovat místní historické památky, nebo četná muzea umění. Během prohlídky navštívíme známé náměstí Plaza de la Merced, nebo rodný dům Pabla Picassa, místního rodáka. Dále se projdeme hlavní ulicí Calle Larios, místním centrem cestovního ruchu a módy.

Cena: 26 Euro

                              

 

Ronda (celodenní výlet)

Ronda je místem, kde se snoubí maurský styl s renesancí. Spletitými uličkami se dostaneme až ke klenutému mostu z 18. století, který překlenuje strmý, 130 m hluboký kaňon Tajo. V Rondě se také nachází nejstarší býčí aréna, postavená v roce 1781. Právě kultura býčích zápasů a tradice zápasnického umění bývají největším lákadlem k návštěvě tohoto města. 

Cena: 47 Euro

                              

 

Venta Luciano (večerní výlet)

Cesta povede přes tropické údolí až ke slavnému sálu Venta Luciano, místu navštěvovanému i slavnými umělci. Užijte si živou zábavu podobnou těm, které jsou k vidění v Las Vegas.  Účinkující Vás okouzlí barevnými kostýmy a skvělou hudbou. V ceně je večeře na místě.

Cena: 46 Euro (večeře v ceně)