Velikonoce v Turnově

Velikonoční program probíhá od 13.3. do 13.4.2012

Pojeďte s námi uvítat jaro do Turnova. Navštívíte unikátní kamenářský domek a zúčastníte se kreativní dílny s velikonočním programem, kde si žáci budou moci vyzkoušet tradiční velikonoční zvyklosti.

autor fotografie: Kamenářský domek Turnov

Kamenářský domek v Turnově nabízí výstavu tradičních velikonočních předmětů, symbolů jara a probouzející se přírody. V rámci programu si každý zasadí do skořápky semínko a příště se bude moci podívat, jestli vyklíčilo. Děvčata se dozví, jak se správně přichystat na příchod koledníků a kluci se naučí plést pomlázku, kterou si mohou ihned vyzkoušet. Program kreativních dílen je tvořen zábavnou formou a doplněn různými kvízy, hrami a pracovními listy.

Pozn.: V Turnově je jedinečná tvůrčí atmosféra. Sídlí zde rovněž SUPŠ, kde je vynikající líheň českých kovářů a šperkařů. Škola se proslavila po celé Evropě. Je zde Muzeum Českého ráje, jehož součástí je i kamenářský domek, který jsme si doslova zamilovali a na náměstí je galerie Granát, kde je k vidění brus a leštění českých granátů a také technologie zasazení kamenů do šperku. Město má malebné náměstí a z našeho pohledu je neprávem opomíjené, pokud jde o školní výlety a exkurze. Z těchto důvodů se exkurze do Turnova opakují v naší nabídce ve více variacích. Budeme rádi, pokud s námi do Turnova pojedete a poznáte s námi tento kout ČR. Navíc je město v bezprostřední blízkosti jedinečných scenérií Českého ráje.

Expozice Muzea Českého ráje - rozhodně si nenechte ujít Klenotnici, která byla otevřena teprve loni a kde jsou vystaveny nejkrásnější šperky, které vytvořili studenti místní SUPŠ se svými pedagogy z doby Rakouska-Uherska a za první republiky. Některé z místních exponátů dokonce získaly prestižní ocenění na světové výstavě v Paříži v letech 1925 a 1937.

Cena výletu:   330,- Kč

(Cena obsahuje dopravu autobusem, vstupy, kreativní dílnu s lektorem, pojištění CK, doprovod našeho pracovníka a DPH).

  • Pedagogický doprovod v počtu 3 osoby (na jeden autobus) je zdarma.
  • Délka výletu: cca 5-6 hod.
  • Cenu můžeme garantovat při minimálním počtu 40 studentů na jeden autobus.
  • Maximální počet osob v jednom autobuse včetně pedagogů je 49.
  • Minimální věk účastníků: není omezen
  • Cena je kalkulována pro dopravu z Prahy. Pokud jste mimopražská škola, napište nám a my Vám připravíme kalkulaci dle Vaší lokality.

Dle dohody Vám můžeme exkurzi přizpůsobit Vašim potřebám.